Award name
|
Winners
|
Contribution to Student Community Category
|
|
Outstanding Service to the Student Community
|
Toby Bennett
Special Mention - Oli Gray
|
Student Achievement award
|
Will Rule
|
Outstanding Contribution to Student Liberation & Diversity
|
Afia Khan
|
Outstanding contribution to the Postgraduate Community
|
Lewis Martin
Special Mention - Megan Pay
|
Rising Star Awards
|
Katy Beeton
|
|
|
Student Volunteer Awards Category
|
|
Student Leader of the year
|
Jakub Kaluza
|
Volunteers of the Year Award
|
Andrienne Richards
Special Mention - Ellie Armstrong-Mortlock
|
Unsung Hero Award
|
Olivia Whiting
Special Mention - Alex Viney
|
Student Committee of the year
|
Livewire Radio Committee & Music Society Committee
|
|
|
Student Staff Awards Category
|
|
Outstanding SU Office Student Staff of the Year awards
|
Lucy Dewar & Jack Annaud
|
Outstanding Retail, Unio and Catering Student Staff of the Year awards
|
Fanqing Xia & Risa Ishikawa & Toby Smith
|
Outstanding Venues, Student Staff of the Year awards
|
Charlie Albuery, Gideon Blake, Harry Smith
|
Outstanding Team Leaders of the Year award
|
Megan Latschrauner, Ben Hawes, Nathan Tamea
|
The overall Student Staff Member of the Year award
|
Tom Hedges
|
Student Groups & Projects Category
|
|
Society of the Year
|
MedSoc
Special Mention - Labour Society & Nursing Society
|
Rising Society of the year
|
Jewish Society & Students for Global Health
|
Most Improved Society
|
Knitting and Crochet
|
Best New Society
|
Interprofessional Education Society
|
Academic Society of the Year
|
Language and Communications Society
Special Mention - Law Society
|
Inclusivity & Access award
|
British Sign Language Society
|
Student Event, activity or fundraiser of the Year
|
Law Society - Access to Justice Fundraiser
Students for Global Health - National Conference
UEA Medsoc - Jailbreak
|
Media Honours
|
Jessicca Barrett
Bronwen Brown
James Penny
|
Student Outreach Project of the Year
|
Headucate - Mental Health in Schools and Colleges |
Buddy of the Year
|
George Barham
|
Student Transformation Award
|
Sam Hewitson
Special Mention - Yi Low
|
Course Rep of the Year Award |
Sowmya Shah |
School Convenor of the Year |
Roberto Bogyere |